czwartek, 30 marca

Kadra

mgr Monika Szust
Nauczyciel dyplomowanyMonika Szust
Dyrektor dydaktyczny

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą oraz pedagogikę ogólną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nauczania wczesnoszkolnego w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu praca z uczniem zdolnym w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu zarządzanie placówkami oświatowymi w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Kurs kwalifikacyjny z zakresu podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod pracy z uczniem zdolnym.

Kurs z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z myślą o dzieciach i dla dzieci stworzyłam placówki „Krasnal”, w których na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim celem i misją jest tworzenie miejsca gdzie dzieci czują się bezpieczne i  szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. Dzisiaj patrząc w radosne i pełne ufności oczy moich maluchów wiem, że mi się to udało. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka  i wiarą w każde z nich. Dbam o to by, w naszych przedszkolach każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale przede wszystkim dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładam wszelkich starań aby odkrywać  dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszym podopiecznym.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze”.

 

Justyna
magister, nauczycielkaJustyna

Jestem nauczycielem z piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Pracowałam w wielu placówkach niepublicznych i państwowych. Przez długi czas byłam związana z MP w Puławach. Pełniłam funkcję społecznego kuratora sądowego, a także w ramach wolontariatu pracowałam z młodzieżą w ośrodkach socjoterapeutycznych, prowadząc zajęcia z teatru i tańca.

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika specjalna w zakresie resocjalizacji oraz pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej z terapią pedagogiczną. Dodatkowo skończyłam studia podyplomowe kwalifikacyjne o specjalnościach – pedagogika przedszkolna, artystyczne formy edukacji ruchowej, diagnoza i terapia integracji sensorycznej, a obecnie kończę studia na kierunku diagnoza i terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem nauczycielem mianowanym.
Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją.
Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania, aby lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują oraz były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości.

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci oraz pełnię funkcję animatora DK przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie

 

Anita
magister, nauczycielkaAnita

Jestem nauczycielem kontraktowym z 7 letnim doświadczeniem. Ukończyłam studia magisterskie na UMCS w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku: Pedagogika Ogólna oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prace z dziećmi rozpoczęłam w 2004 roku jako wychowawca, a następie kierownik kolonii letnich i zimowisk. Od tego czasu moja kariera zawodowa całkowicie związana jest z pedagogiką. Moim konikiem jest motoryka mała i duża, integracja sensoryczna, sensoplastyka oraz wszelka twórczość artystyczna dzieci. Uwielbiam pokazywać dzieciom rzeczy nowe i nieznane oraz poszerzać ich horyzonty intelektualne. Uwielbiam bawić się z dziećmi i wywoływać na ich twarzach uśmiech. W pracy kieruję się zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnością. Jako animator zabaw dziecięcych zapewniam, że dzieci nie nudzą się ze mną.

 

Małgorzata
nauczycielkaMałgorzata

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.
(Jan Paweł II)

Ukończyłam studia z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze podczas studiów – jako opiekunka dziecięca oraz asystent nauczyciela. Ukończyłam kursy kwalifikacyjne z rytmiki, plastyki sensorycznej, arteterapi w edukacji. Niezwykle ważne dla mnie jest rozbudzanie ciekawości i wyobraźni podopiecznych.

 

Katarzyna
nauczycielkaKatarzyna

Jestem obecnie na studiach magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka angielskiego. W wieku 11 lat rozpoczęłam przygodę z dziećmi jako animator salezjański – pomagałam w organizacji co sobotniego oratorium oraz półkolonii, gdzie dzieci mogły aktywnie spędzać czas z dala od ekranów. Po kilku latach bycia animatorem, ukończyłam kurs na wychowawcę kolonijnego. Przez rok prowadziłam Akademię Przedszkolaka i Młodzieżową Akademię Filmową w kinie „Bajka” w Lublinie. Następnie rozpoczęłam swoją pracę w przedszkolu, gdzie miałam możliwość pracy z dziećmi z potrzebami specjalnymi. W dalszym ciągu rozwijam się i kształcę, by jak najlepiej rozumieć potrzeby dzieci w każdym wieku.

 

SylwiaSylwia Borowiec
asystent nauczyciela przedszkola

Pani Sylwia w przedszkolu Krasnal III zatrudniona jest od 2015 r. na stanowisku asystenta nauczyciela  przedszkola. W swojej codziennej pracy pomaga nauczycielom sprawować  opiekę nad najmłodszymi przedszkolakami. Chętnie służy pomocą dzieciom w ich codziennych obowiązkach. Oprócz tego dba o to, aby serwowane potrawy były zdrowe oraz estetycznie podane, jak również dba o porządek, czystość i ład w naszym przedszkolu.

Ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.