Kadra

mgr Monika Szust
Nauczyciel dyplomowanyMonika Szust
Dyrektor dydaktyczny

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą oraz pedagogikę ogólną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nauczania wczesnoszkolnego w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu praca z uczniem zdolnym w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu zarządzanie placówkami oświatowymi w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Kurs kwalifikacyjny z zakresu podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod pracy z uczniem zdolnym.

Kurs z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z myślą o dzieciach i dla dzieci stworzyłam placówki „Krasnal”, w których na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim celem i misją jest tworzenie miejsca gdzie dzieci czują się bezpieczne i  szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. Dzisiaj patrząc w radosne i pełne ufności oczy moich maluchów wiem, że mi się to udało. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka  i wiarą w każde z nich. Dbam o to by, w naszych przedszkolach każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale przede wszystkim dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładam wszelkich starań aby odkrywać  dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszym podopiecznym.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze”.

 

Edyta
Magister, nauczyciel kontraktowyEdyta Łysiak

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej WSP TWP w Warszawie, na której uczęszczałam na studia licencjackie o kierunku pedagogika specjalna i wczesnoszkolna, oraz studia magisterskie o kierunku resocjalizacja.

W przedszkolu Krasnal pracuję od 2011 roku na stanowisku nauczyciel przedszkolny w grupie dzieci najmłodszych. Pracowałam, także z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności umysłowej oraz autyzmem wczesnodziecięcym.  

Jestem nauczycielem kontraktowym i obecnie odbywam staż awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Staram się ciągle pogłębiać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach. Należę do „Klubu nauczyciela z pasją” doskonaląc swój warsztat pracy. Zdobyłam I stopień nauki języka migowego. Działam również jako wolontariusz Caritas sprawując opiekę nad dziećmi na „Koloniach marzeń”.

Moim atutem jest posiadanie zdolności plastycznych, co wykorzystuje w swojej pracy organizując liczne konkursy plastyczne oraz mobilizuję dzieci do twórczej działalności.

 

IwonaIwona Kropiewicz
nauczyciel

Jestem absolwentką studiów licencjackich Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. W przedszkolu,, Krasnal” pracuje od 2018r.na stanowisku nauczyciel przedszkolny w grupie dzieci najmłodszych. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje zawodowe. Moją największą pasją jest taniec. Tańczyłam przez 7 lat taniec towarzyski. Biorę aktywny udział w różnych kursach tanecznych, w których poszerzam swoje umiejętności. W swojej pracy z dziećmi chciałabym zarazić ich pasją do tańca, który daje wiele radości i zadowolenia. Jestem osobą otwartą, cierpliwą i szczerą. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi, zyskując ich sympatię i zaufanie. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką przyjemnością. Podziwiam ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata.

 

NataliaNatalia Pietrzak
Magister, nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika – posiadam specjalizację z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz z pedagogiki Marii Montessori z zarządzaniem oświatą.
Jako młody nauczyciel uczęszczam na szkolenia i kursy, dzięki którym mogę poszerzać swoje kwalifikacje.
Podczas studiów pracowałam jako animator czasu wolnego dzieci oraz pełniłam funkcję pilota wycieczek organizowanych dla najmłodszych.
W swojej pracy staram się zwracać uwagę przede wszystkim na indywidualność i osobiste doświadczenia dziecka – tak, aby zdobyta wiedza i umiejętności wynikały z aktywności własnej.
Praca w przedszkolu daje mi ogromną satysfakcję i jest świadomie wybranym kierunkiem w moim życiu. Codzienne spotkania z dziećmi dostarczają mnóstwo pozytywnej energii i motywują do dalszych działań.

 

SylwiaSylwia Borowiec
asystent nauczyciela przedszkola

Pani Sylwia w przedszkolu Krasnal III zatrudniona jest od 2015 r. na stanowisku asystenta nauczyciela  przedszkola. W swojej codziennej pracy pomaga nauczycielom sprawować  opiekę nad najmłodszymi przedszkolakami. Chętnie służy pomocą dzieciom w ich codziennych obowiązkach. Oprócz tego dba o to, aby serwowane potrawy były zdrowe oraz estetycznie podane, jak również dba o porządek, czystość i ład w naszym przedszkolu.

Ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.