czwartek, 30 marca

Kadra

mgr Monika Szust
Nauczyciel dyplomowanyMonika Szust
Dyrektor dydaktyczny

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą oraz pedagogikę ogólną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nauczania wczesnoszkolnego w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu praca z uczniem zdolnym w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Studia podyplomowe z zakresu zarządzanie placówkami oświatowymi w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Kurs kwalifikacyjny z zakresu podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod pracy z uczniem zdolnym.

Kurs z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z myślą o dzieciach i dla dzieci stworzyłam placówki „Krasnal”, w których na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim celem i misją jest tworzenie miejsca gdzie dzieci czują się bezpieczne i  szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. Dzisiaj patrząc w radosne i pełne ufności oczy moich maluchów wiem, że mi się to udało. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka  i wiarą w każde z nich. Dbam o to by, w naszych przedszkolach każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale przede wszystkim dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładam wszelkich starań aby odkrywać  dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszym podopiecznym.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze”.

 

Magdalena Gacan-Wiaderna
z-ca dyrektora – nauczyciel kontraktowyMagdalena Gacan-Wiaderna

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – ukończyłam studia magisterskie w Instytucje Studiów nad Rodziną oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Praca z dziećmi jest moją pasją a uśmiech dziecka największą nagrodą. Pamiętając o tym, że nauczyciel powinien wciąż doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę biorę udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z edukacją i wychowaniem.

W pracy z dziećmi szczególnie ważne dla mnie jest ich dobre poznanie, nawiązanie kontaktu i towarzyszenie w rozwoju. Wiem jak istotne w kształtowaniu osobowości człowieka są lata przedszkolne, dlatego staram się z moimi podopiecznymi sięgać po niemożliwe.

W swojej pracy z dziećmi realizuję twórcze metody między innymi:, metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, metoda nauki globalnego czytania i pisania G. Domana, zabawy logorytmiczne wg. G Demel, elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone.

 

Anna
magister, nauczyciel kontraktowyAnna Hawrył

Ukończona specjalizacja – Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i nauczanie wczesnoszkolne.

Cały czas pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności , uczestnicząc w kursach, warsztatach i szkoleniach. Ukończyłam kurs Pierwszej pomocy. Najciekawsze były dla mnie warsztaty „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły.”

Praca z dziećmi jest dla mnie wielkim wyzwaniem i radością. Staram się wspierać każde dziecko w jego rozwoju, wzmacniając w nich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie. Największą nagrodą jest dla mnie „kocham panią” z ust moich kochanych Przedszkolaków.

 

Wioletta
nauczycielWioletta Zatorska

Ukończyłam Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją alternatywną. Na co dzień dbam o prawidłowy rozwój dzieci trzyletnich w grupie „Misie”. Dodatkowo prowadzę zajęcia z języka angielskiego. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo satysfakcji oraz pozwala na zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń.

 

Elżbieta
nauczyciel kontraktowyElżbieta Niewińska

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego. Ukończyłam Lubelską Szkołę Wyższą na kierunku pedagogicznym. Ciągle doskonalę swój warsztat nauczycielski biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach.
Jako nauczyciel staram się rozbudzać w dzieciach ciekawość i wyobraźnię, aby lepiej poznawały i rozumiały otaczający je świat dbając przy tym o ciepłą i przyjazną atmosferę. Uwielbiam pokazywać dzieciom rzeczy nowe i nieznane, bawić się z nimi i wywoływać na ich twarzach uśmiech.

 

Mariola
nauczyciel kontraktowyMariola Leszczyńska

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Ukończyłam Lubelską Szkołę Wyższą na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie wczesnoszkolne. Uczestniczę również w wielu szkoleniach. Ta praca przynosi mi dużo satysfakcji oraz daje dużo radości. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale także przyjacielem, przez co tworzymy miłą i przyjazną atmosferę.

 

Monika
nauczycielMonika

Ukończyłam studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiadam certyfikat ukończenia szkolenia z „Terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia” oraz „Programowanie i robotyka w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej”. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji. Dzięki niej stale mogę pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności podczas szkoleń, ale również w trakcie każdego dnia spędzonego z przedszkolakami. Motywacją dla mnie do pracy z dziećmi jest szczery uśmiech oraz postępy, które mogę zaobserwować w ciągu całej naszej wspólnej przygody w przedszkolu..

 

Ewa
nauczycielEwa

Ukończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi wymaga nie tylko wielkiej cierpliwości, ale i kreatywności, dlatego konieczne jest ciągłe poszerzanie swoich kwalifikacji i umiejętności. Bardzo cieszy mnie, kiedy zaproponowane przeze mnie zabawy, czy pomysły prac plastycznych spotykają się z aprobatą najmłodszych.  Zaangażowanie moich podopiecznych w realizację wymyślanych przeze mnie zadań przynosi mi wielką satysfakcję i nieustannie motywuje do dalszego zaskakiwania maluchów nowymi pomysłami.

 

Katarzyna
nauczycielKatarzyna

Jestem obecnie na studiach magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam jako animator w Fundacji Dwa Ognie, której celem jest organizacja wolnego czasu dzieciom oraz nauka przez zabawę. Praca z dziećmi od zawsze była dla mnie pasją, a obserwacja ich rozwoju jest dla mnie niezwykłą inspiracją i motywacją do pogłębiania wiedzy z zakresu pedagogiki. Jestem osobą, która pokazuje dzieciom jak porozumiewać się z innymi, uczę cierpliwości oraz jak czerpać wiedzę od innych. Dążę, aby dzieci już od najmłodszych lat odnajdywały swoje pasje i zainteresowania.

 

Sylwia
asystent nauczycielaSylwia Biała

Pracuję w przedszkolu Krasnal jako asystent nauczyciela. Uwielbiam moją pracę za bezinteresowność i szczerość dzieci. Swoje obowiązki staram się wypełniać sumiennie, a największą nagrodą jest dla mnie dziecięcy uśmiech.

Praca w przedszkolu sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Jest dla mnie niezwykłą przygodą, która przerodziła się w ogromną pasję.

 

Anna
asystent nauczycielaAnna Kowalczyk

Pracuję w przedszkolu „Krasnal” jako asystent nauczyciela. Bardzo lubię swoją pracę, ponieważ uwielbiam przebywać wśród dzieci. Uśmiech dziecka jest dla mnie najpiękniejszym obrazem, a obserwowanie i towarzyszenie w rozwoju małych pociech daje ogromną satysfakcję.

Wykonując swoją pracę wypełniam starannie powierzone mi obowiązki, aby dzieci w naszym przedszkolu były szczęśliwe.