czwartek, 30 marca

Historia

Jesteśmy znaną, sprawną i rzetelną placówką, dlatego wychodzac naprzeciw Rodzicom otworzyliśmy filię przedszkola „Krasnal II”. Otwarcie tego typu placówki było bardzo dobrą wiadomością dla mieszkanców Ponikwody, ponieważ do tej pory nie było w tej okolicy przedszkola. Jest tutaj osiedle domków jednorodzinych oraz budowane nowe osiedle bloków, a kochanych pociech ciągle nam przybywa. Mamy spore doświadczenie we wspomaganiu rozwoju dzieci, gdyż od 2004 r. prowadzimy przedszkole Krasnal I w Turce (osiedle Borek).

Uroczyste otwarcie nowej placówki nastąpiło na początku września 2009 r. Uczestniczyli w nim śp. Poseł Ziemi Lubelskiej Edward Wojtas, Przewodniczący Rady Osiedla Mirosław Gajowniczek, księża z tutejszej parafii oraz rodzice z dziećmi przedszkola Krasnal I i II. Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu przedszkola odbyły się występy dzieci, pokaz tańca towarzyskiego, sztuki walki-karate, wspólne grilowanie oraz zabawa dzieci z rodzicami.

W przedszkolu „Krasnal II” są grupy wiekowe 3-, 4-, 5- i 6-latków Zwyczajem naszych placówek są uroczystości organizowane dla dzieci i ich rodzin związane z obchodami świąt i ważnych wydarzeń. Należą do nich: zabawa andrzejkowa, spotkanie z Mikołajem, Jasełka, wspólny opłatek połączony z dniem Babci i Dziadka, bal karnawałowy, dzień Mamy i Taty, dzień Dziecka, piknik rodzinny na zakończenie roku.

Nasze przedszkole ciągle się rozwija, podejmujemy także działania, które czynią placówke miłym i przyjemnym miejscem spotkań dzieci i rodziców. Przedszkole posiada nowoczesny plac zabaw, jest dobrze wyposażone, estetyczne, a wielofunkcyjne sale dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

Zadaniem „Krasnala” jest organizowanie różnych sytuacji edukacyjnych sprzyjajacych nawiązaniu przez dziecko wielorakich kontaktów społecznych, wychodzeniu w różne osobowe interakcje, realizowaniu dążeń dziecka do wypowiadania siebie w twórczości plastycznej, muzycznej, werbalnej i ruchowej.

Nasza Placówka jest przedszkolem, którego Państwo szukacie. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewniamy Państwa dzieciom najlepszą opieką pedagogiczną oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak, aby czuły się u nas radośnie i bezpiecznie.