czwartek, 30 marca

Historia

Historia Przedszkola Krasnal sięga wiosny 2004 r. Wtedy to właściciel wolnostojącego budynku Stanisław Szust wpadł na pomysł założenia na nowym podlubelskim osiedlu niepublicznego przedszkola. Pierwszym krokiem było rozpoczęcie starań o uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Następnym – przystosowanie pomieszczeń na przyjęcie dzieci. Pozostała jeszcze kwestia nazwania placówki. To zadanie właściciel przekazał swojej córce Monice, która uznała, że idealna dla przedszkola będzie nazwa „Krasnal”. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się we wrześniu 2004 r. Po uroczystej Mszy Św. na terenie przedszkola nastąpiło przecięcie wstęgi przez przedstawicieli Gminy Wólka, a następnie grill oraz zabawa z rodzicami, dziećmi i zaproszonymi gośćmi przy akompaniamencie muzyków z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej.

  • Na początku do Przedszkola „Krasnal” uczęszczało 17 dzieci 3-, 4-, i 5- letnich. Jednak w ciągu roku przybyły kolejne i w czerwcu 2005 r. grupa placówki liczyła już 32 dzieci. W trakcie tego roku Przedszkole wykształciło swoje zwyczaje i opracowało Roczny Plan Pracy.
  • W roku szkolnym 2005/2006 oprócz grupy przedszkolnej została otworzona 5-godzinna grupa „O” dla dzieci 6-letnich. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników naszej placówki zdobywaliśmy coraz większe zaufanie rodziców, którzy zdecydowali się powierzyć nam pierwszy, jakże ważny, etap edukacji swoich dzieci.
  • W roku szkolnym 2009/2010 do naszego przedszkola było zapisanych łącznie 90 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zwyczajem Przedszkola Krasnal są uroczystości organizowane dla dzieci i ich rodzin  związane z obchodami świat i ważnych wydarzeń. Należą do nich: Zabawy Andrzejkowe, spotkania z Mikołajem, Wigilia Przedszkolna, Uroczystości Choinkowe, Święto Babci i Dziadka, Jasełka, Bale Przebierańców, Dzień Mamy i Taty, Pikniki rodzinne na zakończenie roku szkolnego.

Bardzo chętnie uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach ogólnopolskich: występujemy w telewizji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Placu Litewskim przy okazji zbiórki darów Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Co roku zostajemy też zapraszani na Dożynki w gminie Wólka oraz do osiedlowej kaplicy, gdzie dzieci z naszego przedszkola mogą zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Od dwóch lat jesteśmy organizatorem międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej „HAPPY KIDS”,  nad którym honorowy patronat obejmuje Wójt Gminy Wólka.

Nasze przedszkole pięknieje z dnia na dzień i ciągle się rozwija. Właściciel przeprowadza wiele remontów i modernizacji. Staramy się podejmować takie działania, które uczynią tę placówkę miejscem miłym i przyjaznym dla dzieci i rodziców. Przedszkole jest dobrze wyposażone, estetyczne, a wielofunkcyjne sale dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.