czwartek, 23 marca

Historia

Historia Przedszkola Krasnal sięga wiosny 2004 r. Wtedy to Pan Stanisław Szust wpadł na pomysł założenia na nowym podlubelskim osiedlu niepublicznego przedszkola. Pierwszym krokiem było rozpoczęcie starań o uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Następnym – przystosowanie pomieszczeń na przyjęcie dzieci. Pozostała jeszcze kwestia nazwania placówki. To zadanie właściciel przekazał swojej córce Monice, która uznała, że idealna dla przedszkola będzie nazwa „Krasnal”.

Następnie na początku września 2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej placówki „Krasnal II” w Lublinie przy ul. Owocowej 6. Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom Rodziców we wrześniu 2013 r. zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego przedszkola przy ul. M. Koryznowej 2c w Lublinie pod nazwą „Krasnal III”.

Jesteśmy znaną, sprawną i rzetelną placówką. Nasze przedszkole stale się rozwija, podejmujemy także działania, które czynią placówką miłym i przyjemnym miejscem spotkań Dzieci i Rodziców.

Zadaniem „Krasnala” jest organizowanie różnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających nawiązaniu przez dziecko wielorakich kontaktów społecznych, wychodzeniu w różne osobowe interakcje, realizowaniu dążeń dziecka do wypowiadania siebie w twórczości plastycznej, muzycznej, werbalnej i ruchowej.

Nasza kadra stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez awanse zawodowe jak również kursy, warsztaty i szkolenia. Wszystkie nauczycielki są przeszkolone w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza Placówka jest przedszkolem, którego Państwo szukacie. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewniamy Państwa dzieciom najlepszą opieką pedagogiczną oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak, aby czuły się u nas radośnie i bezpiecznie.