czwartek, 1 grudnia

Bajki, baśnie, bajeczki…

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości. Taką właśnie atmosferę w dniu 21 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu stworzył tata naszej koleżanki Nadii czytając bajkę pt „How The Grinch Stole Christmas!” Było to niezwykłe przeżycie, ponieważ bajka, którą usłyszeliśmy brzmiała w języku angielskim. W ten sposób nie tylko wysłuchaliśmy pięknej bajki, ale również doskonaliliśmy nasze umiejętności języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy za umilenie nam poobiedniego relaksu i mamy nadzieję na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

no images were found

Kliknij i udostępnij znajomym!