sobota, 3 grudnia

„Retro bajki” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Nasze przedszkole dzięki uprzejmości mamy Zosi i Frania z grupy „Żabek”, zostało zaproszone do pilotażowego projektu „Retro Bajki”, realizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przy współpracy z Teatrem  H.Ch. Andersena. 16 października przedszkolaki z grupy „Żabek” udały się na pierwsze spotkanie w ramach programu w którym uczestniczą.

Dzieci zostały przywitane przez panią animator i dowiedziały się, że Piesek Reksio zostawił dla nich list, w którym było zaproszenie do sali kinowej. Aby tam dotrzeć dzieciaki musiały iść po śladach Reksia. Po drodze znajdowały koperty z zadaniami- trzeba było wykonywać różne podskoki, śmieszne minki itp. Przedszkolaki obejrzały bajkę o przygodach Reksia. Po projekcji filmu odbyły się zajęcia połączone z pokazem masek teatralnych. Następnie dzieci przeszły do sali warsztatowej, gdzie wykonały maskę teatralną – Reksio.

   Za możliwość udziału w projekcie, mamie Zosi i Frania jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

„ …Bajki o przygodach takich bohaterów jak Reksio, Bolek i Lolek czy Koziołek Matołek nie tylko uczą ciekawości świata, ale dają możliwość poznania reakcji i uczuć drugiego człowieka. Traktują o wartościach ponadczasowych, dają ogromne pole do własnych interpretacji, ale przede wszystkim rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pomimo tego, że współczesne filmy dla dzieci są wręcz „przeładowane” kolorem, dźwiękiem i dość szybką akcją, nie musi to oznaczać, że naszym młodym widzom taka propozycja się nie spodoba. Pokażemy bajki bez przemocy, bez zbędnych efektów dźwiękowych i wizualnych, ale takie, które choć są proste, niewątpliwie wpłyną na ich rozwój, dzięki bogatym walorom edukacyjnym. Odwołanie do modnego dziś stylu retro, może być interesującym pomysłem. Mamy na celu zaciekawić, pobudzić wyobraźnię i wkroczyć na pole twórczego rozwoju umysłu dziecka, poprzez ambitny i ciekawy program…”

http://www.spotkaniakultur.com/pl/retro_bajki 

no images were found

Kliknij i udostępnij znajomym!