Galeria (Turka)

Kostka emocji – grupa „Tygrysy”

Kostka emocji – grupa „Tygrysy”

Galeria (Turka), Galerie, Nowości
Rozmawialiśmy o naszych emocjach, rozróżnialiśmy te przyjemne i nieprzyjemne. Oglądaliśmy kostkę mimiczną, nazywaliśmy emocje przedstawione na obrazkach. Odpowiadaliśmy na pytania: Kiedy się złościmy? Kiedy się smucimy? Kiedy się boimy? itd. Wykonaliśmy naszą kostkę przedstawiające emocje. Zadanie okazało się trudne, ale świetnie sobie poradziliśmy :)
Rozmowy o „Cudaczku – Wyśmiewaczku” – grupa „Tygrysy”

Rozmowy o „Cudaczku – Wyśmiewaczku” – grupa „Tygrysy”

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie
…Cudaczek - Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w tym domku, co to nie był ani duży ani mały, tylko w sam raz. A ten Cudaczek nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył.. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu. Wtedy Cudaczek był syty i zadowolony. Otóż ten Cudaczek – Wyśmiewaczek chował się  w jasne warkoczyki panny Obrażalskiej i ciągle szeptał jej do ucha: — Obraź się! Obraź się! … „Cudaczek – Wyśmiewaczek” – Julia Duszyńska Dzieci z grupy „Tygrysy” zachęcają swoich kolegów i koleżanki do przeczytania wspólnie z rodzicami tej śmiesznej i pouczającej książki.
Zabawy matematyką

Zabawy matematyką

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie, Nowości
W naszym Przedszkolu zachęcamy dzieci aby poznawały świat wokół nas, dlatego w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom dziedziny jaką jest Matematyka. Tygrysy poznały różne miary, wagi oraz wielkości. Miały okazję mierzyć długości przedmiotów, ważyć a także porównywać wielkości różnych produktów spożywczych. Dzięki zajęciom Matematyka ukazała się dzieciom jako przyjaciółka, która chowa się w naszej codzienności. Dzieci odnalazły ją na przedszkolnym placu zabaw oraz w kuchni. Dowiedziały się także, że Matematyka lubi się chować także w sklepie. Jak myślicie? Czy odgadły gdzie dokładnie mieści się jej kryjówka?
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie, Nowości
1 czerwca w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci doświadczyły wielu niespodzianek: wesołej zabawy w dmuchańcu, malowania na streczu, zabawy sportowej. Nasze pociechy miały również okazję złapać motyla i bańkę mydlaną, a także wypowiedzieć i narysować swoje życzenie. Na zakończenie dnia dzieci doczekały się jeszcze jednej niespodzianki - słodkiego poczęstunku ;) Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze :) Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom wiele radości również na kolejne dni oraz spełnienia marzeń.
Dla Ciebie Mamo

Dla Ciebie Mamo

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie, Nowości
Dla ciebie kwiaty kwitną na łąceDla ciebie wieje ciepły wiatrDla ciebie niebo jest tak błękitneDo ciebie śmieje się cały światRef:La, la, la,la,Dla ciebie świeci złociste słońceDla ciebie gwiazdy nocą lśniąDla ciebie ptaki śpiewają wiosnąDo ciebie śmieje się cały światRef:La, la, la, la, la…..słowa i muzyka: Jolanta Kucharczyk Z okazji Dnia Mamy dzieci wykonały upominkowe serduszka dla swoich Mam, które były dla nich niespodzianką podczas odbioru swoich pociech z przedszkola. (Serduszka można obejrzeć w gablocie stworzonej z okna w naszych drzwiach) :) Wraz z dziećmi nagraliśmy również utwór muzyczny, który został rozesłany w mailach do rodziców. Po przygotowaniu niespodzianki dzieci rozmawiały na temat rodziny.
Myję rączki

Myję rączki

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie
Najpierw myję rączkom brzuszkiI wyganiam złe wiruskiTeraz plecki wyszorujęI mydełkiem dekoruję Czas paluszki dobrze zmydlićI bakterie wszystkie wybićPotem z palców zrobić uchwytBy paznokcie wpadły w zachwyt Skręcę kciuki na okrętkęMoże złapię coś na wędkęI na koniec trzy paluszkiWymasują rączkom brzuszki W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci przypomnieliśmy zasady dotyczące higieny rąk. Pomógł nam w tym wierszyk z pokazywaniem. Po nauce wierszyka przyszła pora na stworzenie plakatu. Zawiesiliśmy go w naszej gablotce aby codziennie przypominał dzieciom, że trzeba myć rączki.
Łąka

Łąka

Galeria (Turka), Galeria 2019-20 (Turka), Galerie, Nowości
W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym Przedszkolu była Łąka. Dzieci poznały różnych mieszkańców łąki, wsłuchiwały się w odgłosy z niej płynące oraz miały okazję zobaczyć różne odmiany łąkowych kwiatów. Wykonując prace plastyczne nasi mali podopieczni mieli także okazję poznać różne techniki.